Полікарбонат>Що таке поліпропілен?

Що таке поліпропілен?

25.07.2022

Поліпропілен — виробництво, екологія, хімічні властивості, зовнішній вигляд, застосування

 

Пластмаса є одним з найпопулярніших продуктів, який служить для виготовлення виробів з різними параметрами та призначенням. Оскільки споживачі не мають спеціальних знань, то ставлення до матеріалу узагальнене, хоча існує безліч його різновидів. В рамках категорії представлені речовини нового покоління, з якими звичайні користувачі не знайомі. Покупців цікавить, що міститься в поліпропілені, чи це пластик, чи небезпечний він, наскільки корисна така продукція і в якій сфері використовується. Питання дійсно важливі, особливо пов’язані з екологічною безпекою, стан якої останніми роками залишає бажати кращого.

 

Отримання та застосування, виготовлення поліпропілену неможливе без пропілену — один полімер роблять шляхом екструзії іншого, полімеризація вихідного матеріалу відбувається при високому тиску і температурі, в результаті виходить така речовина, як полімерні гранули (поліпропілен), застосування яких стає все більш популярним. Різні галузі сучасного виробництва використовують переваги матеріалів, що випускаються на основі грануляту. Напевно, складніше перерахувати області, де він не затребуваний, ніж ті, де він застосовується.

 

Де використовують поліпропілен, технічні характеристики матеріалу, що застосовується (використовується) у промисловості

 

Якщо необхідно вибрати полістирол, пропілен або поліпропілен, то склад останнього продукту скаже, що такі властивості як теплоємність, щільність, міцність, діелектрична проникність, температура склування та плавлення у нього краще, ніж у поліетилену та інших полімерів. Сировина служить для виробництва морозостійких, теплостійких, інертних до хімреагентів предметів промислового та побутового призначення.

 

Основні фізичні характеристики:

 

 • гнучкість;
 • підвищена жорсткість;
 • удароміцність;
 • зносостійкість;
 • здатність до вторинної переробки.

 

Стійкість до високих температур дозволяє піддавати полімер гарячої стерилізації. Це знахідка для виробництва інгаляторів та подібних апаратів. Продукт служить сировиною для одноразових шприців та упаковки для медпрепаратів, медтехніки. Він, крім іншого, стійкий до дії хімічних реагентів: кислот, лугів, солей. Поліпропіленовий матеріал відрізняється низькою здатністю поглинати вологу. Він пластичний, що дозволяє згинати та надавати йому будь-яку бажану форму.

 

Низька електропровідність поліпропілену рятує там, де потрібна електро- та теплоізоляція, ізолятор забезпечує скорочення витрат на електроенергію. Це найкращий варіант для ізозахисту електричних приладів та установок. Також він може використовуватися в садівництві, як покривний матеріал, ящик для транспортування вирощеного врожаю, для захисту рослин від зовнішнього середовища та шкідників. Популярністю користуються скриньки для запобігання стовбурам дерев від обгризання зайцями та іншими шкідниками. При цьому пристрій можна не знімати для виконання побілки навесні або восени.

 

Поліпропіленові килими та інші вироби — плюси та мінуси

 

Параметри та якості еластомеру, висока екологічність та здатність розтягуватися змусили звернути на нього увагу виробників текстилю. Гранули легко витягуються до потрібної довжини та товщини, що дозволяє робити нитки. Все частіше у продажу з’являються килими із безпечного матеріалу. Переваги виробів оцінить кожен ощадливий господар — стійкість до вицвітання, довговічність, міцність, простота в збиранні, гіпоалергенність. Основний плюс — відсутність паразитів, оскільки синтетика є непривабливим середовищем життя мікроорганізмів, включаючи грибки і цвіль. В останні роки матеріал служить для виготовлення гігієнічних засобів, наприклад підгузків. Якщо продукція схвалена асоціацією педіатрів, то вона апріорі екологічно чиста і безпечна.

 

У харчовій індустрії комірчастий лист ідеально підходить для контейнерів, у яких зберігають готову їжу, тари та упаковки під продукти харчування. Він не має запаху, не плавиться у спеку, відповідно, не виділяє токсинів. Безпечна синтетика, крім екологічної чистоти, відрізняється простотою, її виготовлення не потребує високоточних технологій. Ці чинники значною мірою вплинули на собівартість товару. Поліпропіленова плівка на відміну від полістиролу не має токсичних властивостей, тому використання поліпропілену зростає, тоді як застосування інших пластмас скорочуватиметься.

 

Універсальний синтетик або сировина майбутнього

 

Високі технологічні та фізичні якості поліпропілену зумовили його популярність.Нині його використовують практично у всіх галузях виробництва:

 

 • у сфері упаковки (тара та підкладка);
 • у будівництві (ізоляція, облицювання);
 • у машинобудуванні (ємності);
 • у медицині та фармацевтиці (ємності, пристосування);
 • у приладобудуванні (деталі, прокладки);
 • у важкій та легкій (текстильній) промисловості.

 

Продукція з поліпропілену різноманітна — з нього роблять тканину, пінопропіленові пластини, поліпропіленові вироби для харчової промисловості з відмінними властивостями. В останні десятиліття з’являються нові зразки, які за якістю та фізичними параметрами не поступаються, а десь навіть можуть замінити гуму. Це відкриває нові горизонти, наприклад, для автомобільних корпорацій і виробників запасних деталей. Резинометалеві елементи можуть стати довговічнішими.

 

Ідеальна сировина для вторинної переробки

 

Стійкість до агресивних середовищ, таких як кислоти, розчинники, лужні рідини, зумовила популярність сировини як похідний матеріал для ємностей під різні технічні рідини. Цінний цей факт для машинобудування, хімічної та фармацевтичної галузей, електроніки, будівництва. Висока повітропроникність, низька паропроникність та водопоглинання наділяють кінцеві продукти довговічністю та зносостійкістю. Але не це головне, а той факт, що дана тара може утилізуватися повністю, так і послужити сировиною для вторинного виробництва.

 

Рециклінг — це один із найважливіших сегментів ринкової економіки. Величезна кількість світових компаній займається закупівлею та переробкою сировини, тобто вторинним виробництвом. Відходи очищаються, піддаються екструдуванню, в результаті виходить вторинний гранульований матеріал. Синтетик, згідно з висновками фахівців, ще не розкрив весь свій потенціал. Широка лінійка модифікованих товарів на його основі дедалі впевненіше витісняє токсичніші ПВХ-продукти. Синтетик здатний замінити їх навіть у таких питаннях, як система водопостачання та відведення, сантехнічні конструкції.

 

Король пластмас — «Оскар Груп» пропонує придбати продукцію в Україні за доступною ціною

 

Полімер займає лідируючі позиції на ринку матеріалів для будівництва, садівництва, харчової та текстильної галузей. Компанія «Оскар Груп» — один із найкращих постачальників товарів у перерахованих сферах і не тільки. Модифіковані матеріали відкривають широкі можливості у різних сферах виробництва.

 

Наші співробітники знають все про наші товари, зокрема, що таке поліпропілен килим, стільниковий, вторинний, спінений, армований, п 100, медичний, термостійкий, ізотактичний, м’який поліпропіленовий харчовий пластик, яка у кожного з них сфера застосування. Цими знаннями вони завжди готові поділитися з покупцями, допомогти з вибором відповідного продукту, підказати, навіщо той чи інший товар необхідний.

Переваги співпраці з компанією «Оскар Груп»

 

Ми працюємо на вітчизняному ринку з 2007 року, забезпечуючи споживачів товарами високої якості, виготовленими відповідно до європейських стандартів. Наші переваги — величезний асортимент, найкращі світові виробники, висока якість та відповідність нормам екології, лояльна цінова політика, оперативний сервіс. Доставка товарів здійснюється у найкоротші терміни по всій Україні. Звертайтесь! Завжди раді допомогти з вибором відповідних виробів. Ми оперативно зберемо та відправимо ваше замовлення, щоб ви змогли його отримати протягом декількох днів після оформлення заявки.