Полікарбонат>Як правильно вибрати полікарбонат?

Як правильно вибрати полікарбонат?

30.06.2022
kak-pravilno-vybrat-polikarbonat

Полікарбонат – сучасний полімерний матеріал, що має широку сферу застосування

Сьогодні хімічна промисловість пропонує нам найширший асортимент різноманітних полімерних матеріалів, що володіють різними властивостями та характеристиками. Серед усього цього різноманіття особливе місце займає полікарбонат, який є найбільш вдалим замінником силікатного скла, вирізняючись більш тривалим терміном експлуатації та доступною вартістю.

Полікарбонат – не один певний вид полімеру, це група синтетичних смол, що мають схожі властивості. Він став відомим наприкінці минулого століття, коли під час проведення хімічних дослідів було отримано побічний продукт, який виявився міцним прозорим полімером. Завдяки проведенню подальших досліджень було розроблено кілька способів виробництва полімеру.

Види полікарбонату та можливості його використання

Хімічні підприємства виготовляють полікарбонат у вигляді напівфабрикату – гранул. Їх закуповують дрібніші підприємства, вони можуть самостійно, використовуючи автоклавне обладнання, переплавляти їх у листи різного розміру та виду. Найбільш затребувані 4 види полімеру:

  • стільниковий – з нього виготовляють всілякі козирки над зовнішніми дверима. Такий полімер складається із двох шарів, з’єднаних ребрами жорсткості. Між шарами знаходиться повітря. Завдяки таким конструктивним особливостям лист стійкий до поперечного вигину, але відмінно згинається в поздовжньому напрямку;
  • монолітний – за своїм зовнішнім виглядом нагадує звичайне скло, але має достатню гнучкість. Використовується для виготовлення вітрин та рекламних щитів;
  • рельєфний – нагадує вищеописаний варіант, але має рельєфну поверхню, використовується в будівництві;
  • хвилястий – можна сказати, що це аналог андуліну або шиферу, що відрізняється прозорістю. Його використовують як покрівельний матеріал.

Кожен вид полікарбонату має свої особливості, але всім їм притаманні такі переваги, як стійкість до хімічних речовин, нетоксичність (може використовуватися в харчовій промисловості), відмінна світлопроникність, пожежна безпека, збереження своєї форми та властивостей протягом тривалого часу.

Чому трапляється так, що полікарбонат швидко стає непридатним?

Основною причиною недовговічності стільникового, монолітного полікарбонату, який чомусь тріскається та лопається у процесі експлуатації, є неякісна сировина (гранули). У гранулах обов’язково є речовина, яка покликана захистити стільниковий полікарбонат від руйнівної дії сонця, його шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Якщо захисні речовини присутні в гранулах у меншій кількості, ніж це визначено технічними умовами, такий полімер не витримує руйнівної дії ультрафіолету і починає тріскатися.

Часто недобросовісні продавці шукають, кому можна продати дешевий неякісний полікарбонат. Тому рекомендуємо звертатися лише до надійних продавців, які мають бездоганну репутацію на ринку, таких як ТОВ “Оскар Груп”, що стабільно працює в Україні з 2007 року.

Слід знати, що товщина та щільність полімерного листа впливають лише на його стійкість до механічних навантажень і не впливають на тривалість експлуатації.

Для того, щоб придбаний полікарбонат прослужив вам тривалий термін, необхідно суворо дотримуватися правил його експлуатації, які описані в інструкції виробника .