
Вплив полікарбонату на здоров’я людини
З винаходом полікарбонату, придатного для використання в промислових цілях, всі виробничі процеси вийшли на якісно новий рівень, оскільки цей матеріал має справді унікальні характеристики і може легко замінити як скло, так і пластик, метал, дерево в різних сферах професійної та повсякденної діяльності. При вражаючій міцності він легко набуває необхідної форми, тому його часто використовують у будівництві. Особливо добре він підходить для теплиць, оскільки має відмінну світлопроникність, яка всього на 3% менша, ніж у скла.
Стійкість до появи подряпин та сколів, хімічна інертність, удароміцність, тривалість експлуатаційного терміну без зміни вихідних характеристик — все це робить матеріал популярним та затребуваним. Оскільки полікарбонат має синтетичне (штучне) походження – він є термопластичним полімером – існує думка, що він шкідливий для здоров’я людини. Щоб розібратися, чи шкідливий стільниковий, монолітний полікарбонат дійсно, необхідно розібратися в особливостях його виробництва.
Корисність та шкода полікарбонату — реальність та домисли
Міфи про шкоду матеріалу ґрунтуються на висловленому одного разу невідомим експертом твердженні, що під впливом високих температур він починає виділяти неприємний хімічний запах і виділяти у навколишнє середовище шкідливі сполуки, вдихання яких надає згубний вплив на організм людини. На сьогодні практичним методом доведено, що полікарбонат є абсолютно екологічно чистим, безпечним для використання матеріалом, а його шкідливість — це чиста вигадка, не підкріплена достовірними фактами, тому його сміливо можна використовувати для будь-яких цілей.
При виробництві матеріалу використовуються такі компоненти:
- високомолекулярні поліефіри вугільної кислоти;
- двохтомні спирти;
- Бісфенол А.
Жодна з перерахованих речовин не є токсичною, шкідливою, небезпечною для людини та навколишнього середовища. Також їх сполуки не продукують вироблення речовин, які можуть завдати навіть мінімальної шкоди. Єдиний випадок, у якому полікарбонат може завдати харчової шкоди, — це його потрапляння всередину організму. Звичайно, при дотриманні рекомендацій та правил безпеки неприємність точно не станеться.
Монолітний, стільниковий полікарбонат — екологічність та безпека гарантовані!
При попаданні всередину один із компонентів матеріалу — Бісфенол А — може спричинити тяжкі наслідки, але це можливо лише в тому випадку, якщо людина навмисне або необережно проковтнула значний шматок полікарбонату. Звісно, ніхто при здоровому глузді подібне практикувати не буде. При прямому тактильному контакті матеріал не становить жодної загрози і не виділяє шкідливих випарів, тому дихати в теплицях, альтанках та інших будівлях сміливо можна на повні груди.
Саме високий рівень екологічності матеріалу спричинив те, що він застосовується у всьому світі для будівництва екологічних будинків. Більше того, саме завдяки доведеній на практиці експериментальним шляхом безпеці він дозволений до застосування в харчовій промисловості — для виготовлення складових компонентів різного кухонного начиння. В Україні купити якісний стільниковий, монолітний полікарбонат для будь-яких цілей можна в інтернет-магазині компанії ТОВ «Оскар Груп».