Полікарбонат>Догляд за теплицею з полікарбонату взимку

Догляд за теплицею з полікарбонату взимку

30.06.2022
Уход за теплицей из поликарбоната зимой

Полікарбонат — найкращий матеріал для будівництва теплиць

Багато відомих і не дуже вчених кінця XIX століття ставили за мету знайти спосіб створення надміцного матеріалу за допомогою високих температур, який міг би використовуватися в промислових і побутових цілях для здешевлення будівельних робіт. Спроб було багато, але успіхом увінчалося лише дослідження ізраїльської компанії у 1976 році, яка й створила відомий сьогодні усьому світу полікарбонат. Початкове призначення лінійного поліефіру вугільної кислоти — будівництво теплиць із стійким мікрокліматом усередині, здатних переносити вплив будь-яких погодних умов без шкоди для врожаю.

Незважаючи на активний розвиток сучасної цивілізації, найпримітивніша і конструктивно проста теплиця не втратила свого стратегічно важливого значення, оскільки її використання – зручний і високоефективний спосіб досягнення високих показників урожайності незалежно від погодних умов. Також вони широко застосовують у флористиці, що дозволяє вирощувати в різних кліматичних зонах дивовижні рослини, для них не характерні. Полікарбонат для будівництва теплиць застосовується повсюдно. Якщо конструкція стала (нерозбірна), вона вимагає певного нескладного догляду, коли настає зима.

Догляд за теплицею з полікарбонату взимку

Високий рівень міцності, зносостійкість, стійкість до впливу вологи, перепаду температур, УФ-випромінювання – ось ті основні експлуатаційні характеристики, завдяки яким полікарбонат сьогодні займає лідируючі позиції в сільськогосподарській галузі при будівництві теплиць. Термін його служби може обчислюватися десятиліттями без зміни вихідних технічних характеристик, але за умови наявності рекомендованого догляду. Він досить простий, не трудомісткий і чудово знайомий будь-якому садівнику. Перед настанням холодів необхідно:

  • здійснити прибирання в середині та зовні;
  • очистити стіни та дах від забруднень за допомогою проточної води;
  • очистити порожнини стільникового полікарбонату за допомогою повітря;
  • продезінфікувати конструкцію;
  • здійснити правильну консервацію.

Останній етап особливо важливий, так як дозволяє уникнути попадання всередину опадів, сміття, перешкоджає протягам.

Перед відчутним зниженням температурних показників важливо перевірити стіни та дах на предмет наявності тріщин, щілин (не враховуючи теплові отвори), сколів, отворів від граду та інших механічних пошкоджень. При виявленні незначних дефектів їх необхідно негайно усунути. Це можна зробити самостійно з використанням підручних засобів. Фундамент та несучі конструкції також необхідно перевірити на наявність пошкодження цілісності, деформації.

Полікарбонат – особливості догляду взимку

Якщо в холодну пору року очікується велика кількість опадів у вигляді снігу, рекомендовано додатково зміцнити дах опорами. Також не слід допускати значного скупчення снігу на даху та стінах. Його маса досить велика і, якщо шар перевищує 10 см, легко може перевищити допустимий рівень навантаження – до 20-21 кг/м2. Якщо стіни і дах були попередньо очищені від забруднень, прибрати сніг можна, легко постукаючи по стелі та даху з внутрішньої сторони.

Якщо рівень снігу навколо теплиці перевищує 0,5 м, його необхідно розчистити. Щоб запобігти промерзанню землі всередині будівлі, рекомендується засипати її снігом. Коли він розтане природним чином, це додатково зволожує. Якщо при огляді теплиці виявлені серйозні дефекти, рекомендовано замінити пошкоджений лист або його частину, інакше за зиму ситуація може стати критичною. Придбати аркуші полікарбонату завжди можна в інтернет-магазині компанії ТОВ «Оскар Груп».