Полікарбонат>Характеристики полікарбонату

Характеристики полікарбонату

29.06.2022

Полікарбонат — теплотехнічні, експлуатаційні характеристики

Винахід інноваційних будівельних матеріалів з унікальними експлуатаційними властивостями — це чи не першочергове завдання для сучасної профільної промисловості. Безумовно, дерево, метал, камінь, цегла — це відмінні, перевірені часом будівельні матеріали, але вони мають низку характерних експлуатаційних недоліків. У середині минулого століття в Німеччині було здійснено справжній прорив у цьому напрямі — виготовлений поліефірний термопласт полікарбонат. Щоправда, спочатку він розглядався лише як альтернатива для заміни скла.

Сьогодні сфера застосування монолітного та стільникового полікарбонату значно розширилася — його продовжують використовувати для скління, але також застосовують для створення рекламних конструкцій, будівництва оранжерей, альтанок, терас, теплиць, огорож, виготовлення навісів, дахів, козирків. Причина такої популярності полягає в унікальному поєднанні властивостей матеріалу — міцність, невелика власна вага, зносостійкість, гнучкість. При цьому він чудово зберігає тепло всередині будівель завдяки пористій структурі та мінімальній тепловіддачі у зовнішнє середовище.

Литий (монолітний), стільниковий полікарбонат — Технічні характеристики

Сьогодні у сфері будівництва активно застосовується два різновиди поліефірного термопласту:

  • Стільниковий — є листові панелі, з’єднані поперечними ребрами жорсткості. Вільний простір між ними заповнений повітрям. Буває кілька типів (2Н, 3Х, 3Н, 5Н, 5W).
  • Монолітний (литий) — панелі без внутрішніх порожнин високої щільності з двостороннім напиленням для захисту від ультрафіолету. В основному товщина листів варіюється від 2 до 12 мм, але бувають і товстіші пластини.

Монолітні різновиди відрізняються:

  • високою міцністю;
  • довгостроковістю служби;
  • стійкістю до деформації та механічних пошкоджень;
  • пожежна безпека;
  • високим ступенем звукоізоляції;
  • хорошою світлопропускною здатністю.

Монолітний полікарбонат буває не тільки прозорим, він виготовляється в широкій гамі кольорів — від червоного до чорного. Незалежно від кольору листів вони зберігають рівень світлопропускної здатності на рівні 88-90%, що дорівнює звичайному шибці.

Характеристики полікарбонату для теплиць

Цей різновид сучасного матеріалу знайшов широке застосування аграрній та сільськогосподарській сфері. Використання стільникового полікарбонату для будівництва теплиці спостерігається з кожним роком дедалі частіше. Причина полягає в тому, що матеріал чудово переносить перепади температур без деформації та пошкодження за умови правильного монтажу — між листами повинні бути залишені монтажні зазори розміру, що рекомендується, так як стільниковий полікарбонат має властивість розширюватися. Стійкість до негативної дії атмосферних опадів — основна характеристика, завдяки якій він став таким популярним.

Природна гнучкість дозволяє надати листу практично будь-якої форми. Панелі добре обрізаються з мінімальною кількістю відходів. Листи можуть монтуватись на будь-який каркас — метал, пластикові труби, дерево, порожній камінь. Стільниковий полікарбонат дозволяє рослинам отримувати необхідну кількість тепла та світла, при цьому захищаючи їх від шкідливого впливу ультрафіолетового випромінювання.

В Україні купити монолітний, стільниковий полікарбонат (нарізка листів за індивідуальними розмірами) пропонує компанія ТОВ «Оскар Груп». Замовити якісний будівельний матеріал за прийнятною ціною з доставкою можна на нашому сайті oscar-group.com.ua.