Полікарбонат>Ремонт полікарбонату

Ремонт полікарбонату

30.06.2022
Ремонт поликарбоната

Ремонт навісу, теплиці, даху з полікарбонату

Лінійний поліефір вугільної кислоти — цей термін практично не знайомий середньостатистичному обивателю. Але це ні що інше, як дуже популярний та затребуваний сьогодні полікарбонат. Це штучно створюваний шляхом лиття та екструзії матеріал із гранульованої сировини, який став застосовуватися в промисловості відносно нещодавно, але перші розробки в цьому напрямі почалися понад 120 років тому. За цей час вчені та практичні дослідники з різних країн встигли створити ідеальну формулу поєднання хімічних елементів, використання якої дає змогу отримувати міцний довговічний матеріал.

Найбільшого поширення полікарбонат набув у будівництві — як промисловому, так і приватному. Матеріал стійкий до впливу навколишнього середовища, не схильний до зміни прозорості, кольору, має високий рівень удароміцності. Тим не менш, бувають ситуації, коли навіть цей надміцний матеріал ушкоджується. Найчастіше це з механічними ушкодженнями, сила яких перевищує показники міцності, і навіть з атмосферними опадами як сильного великого граду. Скотч для ремонту полікарбонату використовується, але дуже рідко. Краще вдатися до більш ефективних методів та засобів.

Як зробити ремонт полікарбонату після граду?

Для початку всім власникам будь-яких споруд із полікарбонату слід запам’ятати, що він потребує періодичного профілактичного догляду, який дозволяє продовжити термін його служби. Матеріал необхідно очищати від зовнішніх забруднень за допомогою звичайної проточної води та шлангу. При сильних забрудненнях допускається використання неагресивних миючих засобів. Також важливим є правильний монтаж, кріплення. Між листами необхідно залишати теплові зазори, які дозволять уникнути появи тріщин при розширенні від різкого перепаду температур. У листів із стільникового полікарбонату необхідно очищати внутрішні порожнини за допомогою повітря.

Але навіть найправильніші та найвчасніші профілактичні заходи не здатні зберегти стіни та дахи теплиць, альтанок, якщо на вулиці був рясний град із сильними поривами вітру. Заради справедливості варто відзначити, що до пошкоджень найбільш схильні зношені листи. Дрібні дірочки можна усунути за допомогою:

  • силіконового герметика;
  • рідких цвяхів;
  • клеї для пластику.

Також знадобиться металева стрічка, парникова плівка. З інструментів необхідно мати під рукою будівельні ножі, ножиці, фен.

Ремонт теплиці або заміна полікарбонату — що краще?

Звичайно, ремонт теплиць та інших будівель з полікарбонату своїми руками обійдеться в рази дешевше за придбання нових листів, їх монтаж. Але, як і в будь-якій іншій ситуації, є кілька істотних “але”. Пошкоджений лист втрачає свої характеристики, стійкість до впливу вологи і перепаду температур. Отже, навіть після ремонту велика ймовірність того, що всередині приміщення може порушитися температурний режим, що неприпустимо для теплиць. За наступної погодної аномалії відремонтований лист, найімовірніше, постраждає ще більше.

Виходячи з усього вищесказаного та враховуючи витрати на матеріали, втрату часу та сил для ремонту, у деяких випадках вигідніше відразу замінити пошкоджений лист або його частину на новий. Рішення приймається залежно від характеру кількості та розміру пошкоджень. Компанія ТОВ «Оскар Груп» завжди готова запропонувати своїм клієнтам якісний полікарбонат будь-якого розміру, товщини, кольору власного виробництва чи провідних імпортних брендів .