Полікарбонат>Помилки під час монтажу полікарбонату

Помилки під час монтажу полікарбонату

29.06.2022

Інструкція - монтаж теплиць з матеріалу стільниковий полікарбонат

Поліефірний термопласт полікарбонат - це інноваційний матеріал, який сьогодні використовується у всіх сферах будівництва. Стільникові листи знайшли своє застосування в сільському господарстві — саме цьому полікарбонату віддають перевагу аграрії під час зведення великих промислових та невеликих приватних теплиць. Матеріал легко використовувати завдяки його унікальним експлуатаційним властивостям – гнучкості, легкості, міцності. Саме тому багато покупців віддають перевагу самостійному монтажу, оскільки найчастіше прайс-лист (розцінки) на монтаж полікарбонату фахівцями виявляється чи не дорожчим від витратного матеріалу.

Незважаючи на очевидні переваги перед іншими видами будівельних матеріалів, полікарбонат вимагає старанності та уважності під час проведення монтажних робіт. Саме тому правила та технологія монтажу стільникового полікарбонату повинні неухильно дотримуватися при самостійному зведенні будівель. Стільникові листи мають пористу структуру, що зумовлює наявність особливостей їх фіксації на опорні конструкції. Монтаж полікарбонату на торці, двосхилий дах дерев'яної, металевої теплиці повинен проводитись тільки з використанням спеціальної фурнітури, економити на якій не варто. Часто саме недотримання цієї вимоги призводить до пошкодження матеріалу.

Монтаж листів монолітного полікарбонату — інструкція

Монолітний різновид термопласту на відміну від стільникового має щільну однорідну структуру без осередків, що заповнені повітрям.. Це робить її міцнішою. При цьому листи зберігають гнучкість, пластичність, тому при правильному акуратному обігу їм легко надати потрібної форми без порізки. Світлопропускні властивості не зменшуються та залишаються на рівні 90% незалежно від кольору листів. Термін служби хорошого матеріалу становить до 12-15 років. Монолітний полікарбонат має власні особливості монтажу:

  • - обов'язкова наявність технічних зазорів між листами;
  • діаметр кріпильних отворів під саморізи повинен перевищувати їх власний на 2-3 мм;
  • на великих площах необхідне додаткове кріплення до каркасу;
  • максимальне наближення монтажних отворів до країв панелей не повинно перевищувати 40 мм.

Не меншої уваги вимагає і облік кута нахилу листа між торцями. Він не повинен перевищувати оптимальний показник 15 градусів. Це забезпечить нормальне стікання вологи, відведення конденсату. Монтаж навісу, козирка, двосхилий теплиці з полікарбонату своїми руками краще не виробляти взимку, тому що в цьому випадку не вдасться правильно розрахувати необхідний розмір технологічних проміжків із-за якості панелей стискатися. У теплу пору року для них характерне лінійне теплове розширення, тому будівництва в пік сонячної активності також слід уникати. На жаль, але практика свідчить про те, що спроба самостійно звести навіть прості конструкції з термопластичного сучасного матеріалу часто закінчується фіаско. Найчастіше причини криються у прагненні максимально знизити витрату листів та кріпильної фурнітури. Зокрема, непоодинокі випадки горизонтального кріплення пористих стільникових панелей, що неприпустимо. Листи необхідно розміщувати вертикально. У порожнинах між горизонтальними пластинами та ребрами жорсткості збирається волога. Якщо їй не дати можливості вільно стікати в землю, вона при зміні температури навколишнього середовища руйнуватиме панелі зсередини.

Наступна серйозна помилка - занадто щільне притискання панелей кріпильною фурнітурою до каркасу. Головки шурупів не повинні продавлювати листи. Це не додасть міцності, а лише призведе до появи тріщин, які досить швидко збільшуватимуться, порушуючи герметичність конструкції. У випадку з теплицями це критично для рослин. На терасах через ці щілини буде холодно, хоча сам по собі матеріал має малу теплопровідність, тому добре утримує тепло всередині приміщень. Для запобігання перетисканню кріплень рекомендовано використовувати спеціальні гумові прокладки під капелюшки саморізів. У місцях торцевих зрізів на аркушах необхідно використовувати накладки для герметизації. Це не дозволить вогкості, грибкам та бруду руйнувати листи, псувати їх зовнішній вигляд.

Правильний монтаж стільникового, монолітного полікарбонату на металевий каркас своїми руками

Щоб навіс, теплиця, паркан служили дійсно довго, не доставляли дискомфорту при експлуатації, необхідно дотримуватися рекомендацій щодо використання поліефірних термопластів. Найчастіше питання, яким задаються люди, які вирішили вести будівництво самостійно — чи повинен ходити полікарбонат під час монтажу на дерев'яну теплицю, металевий каркас воріт? Відповідь на нього – безумовно так. Листи не можна надто сильно притискати фурнітурою, щільно підганяти один до одного через схильність матеріалу до лінійного теплового розширення під впливом температури.

Не варто також забувати про дотримання правил на підготовчому етапі перед укладанням листів. Монтаж конькового профілю для полікарбонату профілю повинен бути виконаний таким чином, щоб панелі можна було міцно закріпити по всій площі. Профільований полікарбонат менш схильний до парусності, ніж монолітний і стільниковий, але скидати з рахунків цю особливість не варто, тому монтаж повинен проводитися з урахуванням розташування конструкції, особливостей погодних умов.. У вітряних місцях будуть зайвими додаткові опорні елементи. Зводити споруди на відкритих пагорбах не рекомендується.

Кріпильні елементи — важлива частина монтажних робіт

Правильно обраний з'єднувальний профіль, шурупи та інші витратні матеріали під полікарбонат для монтажу навісів, інших конструкцій — це вже половина успіху. Якщо придбати якісні листи та заощадити на кріпильній фурнітурі, результат навряд чи порадує якістю, естетикою та тривалою службою. За відсутності попереднього досвіду спеціальних знань краще довірити будівельні роботи фахівцям. Але якщо вартість монтажу теплиці із стільникового полікарбонату, навісу, паркану з монолітного типу на дерев'яний каркас перевищує фінансові можливості, для самостійної роботи необхідно запастись спеціальними інструментами та розхідниками. У разі придбання готових конструкцій, де необхідне лише складання, в комплекті йдуть саморізи, але від так званого голого кріплення краще відмовитися через ризик пошкодити панелі.

Полікарбонат - які потрібні комплектуючі для монтажу?

Щоб побудувати теплицю, альтанку, терасу з листів полікарбонату своїми руками, точно знадобиться кілька видів профілю:

  • сполучний;
  • коньковий;
  • кутовий;
  • торцевий;
  • сусідній.

Крім цього, необхідно купити:

  • термошайбу;
  • притискні планки;
  • стрічку (торцеву, профільовану).

Іноді при порівнянні суми витрат на комплектуючі облік витраченого часу та сил виявляється незрівнянним з тим, скільки коштує монтаж даху, парника з полікарбонату професіоналами. Але якщо вибір припав на самостійне будівництво, важливо використовувати тільки якісні листи полікарбонату та спеціальні комплектуючі до них, щоб уникнути проблем та складнощів. Замовити все необхідне можна на нашому сайті oscar-group.com.ua.