Полікарбонат>Що краще полікарбонат чи оргскло?

Що краще полікарбонат чи оргскло?

30.06.2022
chto-luchshe-polikarbonat-ili-orgsteklo

Оргскло vs полікарбонат

У всіх сферах професійної діяльності сьогодні все частіше застосовуються інноваційні матеріали синтетичного походження, які дозволяють прискорити, спростити та удосконалити всі процеси, що протікають, а готову продукцію зробити міцною, практичною, зносостійкою. Саме цього вимагають тенденції ХХІ сторіччя. Але задля справедливості варто зазначити, що перші спроби до вдосконалення технологій почали активно робитися ще наприкінці ХІХ століття і саме їм сучасне людство завдячує високим рівнем технологічного розвитку.

Оргскло – це одна з найбільш вдалих та затребуваних інновацій. Даний матеріал є синтетичним вініловим полімером термопластичного типу складного метилового ефіру метакрилової кислоти щільністю 1,19 г/см3 при стандартних умовах (25 градусів, 100 кПа). Довгий час він не мав гідних конкурентів, але з недавнього часу симпатії професіоналів та рядових користувачів все частіше схиляються у бік термопластичних полікарбонатів (похідне вугільної кислоти та двоатомного спирту). Щоб визначити лідера у цьому протистоянні, необхідно розібратися, чим саме відрізняється оргскло від полікарбонату.

Оргскло та полікарбонат — основні відмінності

Ці речовини мають складну синтетичну природу і виробляються різними способами із застосуванням різної сировини, що зумовлює зовсім різний хімічний склад при однаковому агрегатному стані. Вони активно застосовуються у будівництві, ремонтних роботах, машинобудуванні, оптиці, при виробництві вікон та у багатьох інших сферах. Для обох характерна хороша світлопроникність та оптична прозорість, відсутність уламків при розбиванні.

Власні характеристики оргскла такі:

 • невисока щільність (порівняно з силікатним);
 • низька стійкість до подряпин;
 • легкість деформації (при температурі понад 100 градусів);
 • легкість обробки різальним інструментом.

Також оргскло має підвищену крихкість, нестійке до впливу спиртів, бензолу, ацетону.

До особливостей полікарбонату можна віднести:

 • висока теплоізоляція;
 • хорошу світлопроникність;
 • стійкість до деформації;
 • легкість надання потрібної форми;
 • легкість обробки;
 • можливість самовідновлення;
 • стійкість до перепадів температур.

При виборі полікарбонат або оргскло очевидно, що перший матеріал є більш сучасним і відмінно підходить для використання в сучасних реаліях.

Оргскло та полікарбонат — у чому різниця

Окрім складного наукового термінологічного позначення всіх суттєвих відмінностей між цими матеріалами, існує й простіша, зрозуміла рядовому користувачеві — полікарбонат міцніший і має триваліший термін служби. Сфера його застосування ширша завдяки тому, що він легко піддається будь-якому виду обробки. При відносно малій щільності, невеликій питомій вазі цей матеріал відрізняється підвищеною міцністю і може витримувати великі навантаження, тому використовується навіть для монтажу покрівлі.

Неоціненними є конструкції з полікарбонату і для промислового, приватного сільського господарства, адже теплиці з нього дозволяють вирощувати солідний урожай і при цьому не турбуватися про можливі пошкодження від несприятливих погодних умов. ТОВ «Оскар Груп» пропонує купити в Україні якісний стільниковий, монолітний полікарбонат різних кольорів, товщини, габаритів, вартість якого відрізняється демократичністю, а експлуатаційний термін дуже тривалий.