Полікарбонат>Дезінфекція теплиці з полікарбонату

Дезінфекція теплиці з полікарбонату

25.07.2022

Обробка, дезінфекція теплиці з полікарбонату

Тепличні умови дозволяють збирати врожай культур раніше терміну, вирощувати рослини, які ростуть в іншому кліматі, отримувати кілька врожаїв. Однак для успіху цих заходів потрібно знати, як доглядати парника. Кожна культура має свої генетичні захворювання та низку шкідників. Тому вирощування одного й того ж виду призводить до зараження ґрунту. Після збору врожаю та перед наступними посівами необхідно провести знезараження у теплиці: самої конструкції, грядок із ґрунтом та допоміжних пристосувань.

Одна з найпоширеніших конструкцій — приміщення, накрите полікарбонатом. Перевага матеріалу полягає у його характеристиках: стійкості до ультрафіолету, прозорості, теплопровідності. Перш ніж проводити роботи з дезінфекції, необхідно спочатку підготувати приміщення. Для цього прибирають рослинні залишки із ґрунту, листя та коріння, все це утилізують. Виносять із приміщення всі садові інструменти та інвентар, їх знезаражують окремо. Необхідно випорожнити ємності з водою і винести їх на вулицю, ретельно вимити з антисептичним засобом. Перед безпосередньою обробкою конструкцію потрібно вимити: всі полички, профілі, стійки, не втрачаючи нічого. Найкраще використовувати слабо-рожевий розчин марганцівки або засіб, що містить хлор. Якщо ви будете працювати з хлором, використовуйте засоби індивідуального захисту.

Чим продезінфікувати теплицю з полікарбонату

Мета проведення таких робіт — знищення комах-шкідників, залишеного ними потомства, а також суперечка вірусів та бактерій. Обов’язкове застосування ЗІЗ, оскільки в більшості випадків препарати токсичні. Найпростіший спосіб — обкурювання, для чого використовують димові шашки. Послідовність дій у процесі застосування чітко розписана на упаковці готового препарату. Двері та вікна в парнику повинні бути щільно зачиненими, процес триває кілька днів. Після цього приміщення провітрюють. Осінні та весняні роботи в теплиці з полікарбонату можна проводити розчинами з пульверизатора. Найчастіше використовують:

  • мідний купорос — 15 мл засобу на 10 л води;
  • хлорне вапно — 400 г на 10 літрів води;
  • хлорпікрін — відповідно до інструкції на упаковці.

Крім поверхонь конструкції, потрібно знезаразити ґрунт. Можна посипати гашеним вапном з розрахунку приблизно 100-200 г на м.кв. Багато городників змінюють частину ґрунту, додаючи свіжий, що позитивно впливає на врожайність. Якщо ви негативно належите до хімічних засобів обробки, використовуйте тепловий метод. Грядки з ґрунтом проливають окропом і накривають щільною плівкою. Багато власників теплиць використовують такий простий інгредієнт, як харчова сода, для дезінфекції, адже про антисептичні властивості продукту знали ще наші бабусі. Содою можна вимити всі скляні поверхні конструкції.

Інтернет-магазин oscar-group.com.ua — ваш надійний партнер

Підготовка теплиць до сезону або на зимівлю полягає не тільки в збиранні та дезінфекції. Іноді необхідно провести ремонт, замінити окремі листи полікарбонату, які відслужили своє або були пошкоджені вітром, градом. Придбати необхідні комплектуючі можна у каталозі нашого магазину. Наша компанія постачає найкращу за якістю та характеристиками продукцію. Якщо вам потрібна консультація щодо різних матеріалів, наші співробітники проведуть її в телефонному режимі. В асортименті є окремі деталі та елементи для збирання теплиць, а також готові мобільні конструкції. Доставка товарів здійснюється по всій Україні.