Полікарбонат>Що вибрати полікарбонат чи скло?

Що вибрати полікарбонат чи скло?

30.06.2022
Что выбрать поликарбонат или стекло?

Сучасні матеріали для будівництва теплиць

Теплиця — це будівництво господарського призначення, яке використовується для вирощування овочів, фруктів, ягід, квітів. Вона може бути стандартною (на фундаменті) або переносною. В основному розташовується просто неба, що дозволяє рослинам, вирощеним усередині, отримувати природне сонячне тепло, але при цьому його надмірна кількість не може нашкодити сільськогосподарським культурам. Також вона захищає рослини від атмосферних опадів, сильного вітру, комах та птахів, які можуть завдати їм шкоди та знизити показники врожайності.

Теплиці використовуються як при промисловому вирощуванні овочів, фруктів, інших рослин, так і в приватному сільському господарстві. Для їх будівництва використовуються різні матеріали, але основний попит сьогодні спостерігається на акрилове скло та полікарбонат. Оргскло є листами з термопластичної смоли (поліметилметакрилату). Залежно від способу виготовлення (лиття, екструзії) має різну молекулярну структуру. Другий відноситься до групи термопластичних полімерів, одержуваних шляхом з’єднання двоатомного спирту з поліефірами та складними вугільними кислотами.

Акрилове скло або монолітний полікарбонат – що вибрати для теплиці?

На сьогодні експерти не мають єдиної думки щодо того, який із цих інноваційних матеріалів краще використовувати у промисловій галузі та приватному сільському господарстві. Кожен з них має ряд своїх переваг та недоліків, які визначають їх практичність та функціональність. Отже, кожен повинен робити вибір самостійно, ґрунтуючись на визначальних властивостях кожного матеріалу. Фізичні властивості акрилового скла в порівнянні зі звичайним:

  • у 2,5 рази менша маса за інших рівних;
  • вища стійкість до агресивних факторів навколишнього середовища;
  • великий асортимент по товщині та кольоровій гамі;
  • хороша стійкість до впливу бактерій, вологи;
  • хороша стійкість до механічних пошкоджень, помутніння;
  • триваліший експлуатаційний термін.

Монолітний полікарбонат перевищує всі ці показники акрилового скла за всіма параметрами. Він є більш сучасним матеріалом із широкими можливостями для застосування. Легко піддається будь-якому виду обробки, оскільки має виняткові показники гнучкості та пластичності без зміни вихідних експлуатаційних характеристик. Крім того, він у рази легший за акрилове скло.

Яка теплиця краща — зі скла або полікарбонату?

На сучасному етапі звичайне скло вже практично не застосовується для будівництва теплиць через свою крихкість. Оскільки в більшості випадків ці споруди призначені для тривалого активного використання, більш розумним є застосування довговічних та стійких матеріалів. Практика показує, що полікарбонат на сьогодні є найвдалішим вибором. Матеріал відмінно пропускає природне світло, але при цьому має одне або двостороннє захисне напилення, яке перешкоджає проникненню випромінювання синього спектру (ультрафіолету).

Листи полікарбонату можуть використовуватися для вертикального та горизонтального монтажу, при цьому їм легко надати будь-яку необхідну форму. Вони характеризуються тривалим терміном служби без зміни кольору. Завдяки порівняно невисокій питомій вазі (залежить від товщини та щільності) зменшується загальна вага теплиці та знижується навантаження на несучі конструкції, що перешкоджає їх деформації. Компанія ТОВ «Оскар Груп» є імпортером та виробником якісного стільникового та монолітного полікарбонату, який відмінно підходить для приватного та промислового застосування. Замовити аркуші будь-якого розміру, товщини, щільності можна на нашому сайті oscar-group.com.ua.