Полікарбонат>Як підготувати теплицю до сезону?

Як підготувати теплицю до сезону?

25.07.2022

Як підготувати теплицю до сезону — після зими, літа, осені

Багато дачників, сільських жителів, хто вирощує на своїй землі фрукти та овочі, ягоди чи декоративні культури, використовують теплиці. Конструкція дозволяє вирощувати рослини у комфортних для них умовах, отримувати ранній урожай. Для успішного процесу вирощування та багатого врожаю, крім обов’язкових процедур догляду за рослинами, потрібна ретельна підготовка парника як до сезону посадки, так і до сезону спокою.

Весняна підготовка теплиці починається з перевірки цілісності приміщення після зимівлі. Якщо в цьому є необхідність, ремонтуються деталі конструкції, що прийшли в непридатність, змінюються частини покриття. Обов’язково проводиться прибирання та дезінфекція приміщення. Шкідники та збудники небезпечних для культурних рослин захворювань, як показує практика, живучи. Вони забиваються в щілини та пори у текстурі матеріалів, можуть пережити навіть найсильніші морози.

Обробку від хвороб та комах проводять різними препаратами, один з найефективніших і найбільш доступних — хлорне вапно. Обробляються всі поверхні, особливо ретельно — пори, щілини, уступи. Додатково обкурюють приміщення димовими шашками. Під час цієї обробки двері та вікна наглухо зачинені. Отруйний газ, що виділяється шашкою, знищує суперечки вірусів, бактерій, мікроскопічних комах та їх потомство.

Як підготувати парник восени та навесні: алгоритм дій

Всі ємності, де міститься вода для поливу, звільняються та дезінфікуються. Грядки обов’язково очищають від бадилля та інших рослинних решток. Ці залишки — потенційний розсадник мікробів, тому їх потрібно відправляти на перегній, а утилізувати. Обов’язково перевірте надійність конструкції, якщо потрібно поставити додаткові підпірки, замініть скло або листи полікарбонату, навіть якщо в них невелика тріщина.

Щоб підготувати землю у теплиці під весняну посадку, проводять роботи з дезінфекції. Є кілька способів очистити та знезаразити ґрунт:

  • пором;
  • мідним купоросом;
  • формаліном.

Якщо рослини росли без особливих проблем та пошкоджень, то глибина обробки становитиме 10-15 см. Якщо обробляють парою, то після того, як проллють окріп на всю поверхню, її ретельно укутують плівкою. Обробку мідним купоросом проводять у захисних засобах, оскільки препарат є токсичним. Хімічна обробка формаліном вбиває комах та бактерії, теплицю закривають на два тижні, потім провітрюють.

Перед посівом землю потрібно прогріти. Температуру підвищують за допомогою поливу гарячою водою. Якщо погода сонячна, можна накрити грядки чорною плівкою, вона поглине і віддасть тепло. Після того, щоб наситити киснем, грунт викопують і підгодовують добривами. Після комплексної підготовки можна проводити посівні роботи.

Компанія «Оскар-Груп» — постачальник матеріалів для теплиці

У каталозі інтернет-магазину “Оскар-Груп” є все, що потрібно для будівництва надійної теплиці. Ми можемо поставити в найкоротший термін опорні стійки та високоякісний полікарбонат для покриття. Цікаві статті, де можна дізнатися про якості продукції, правила складання парника, а також про догляд за ним, ви можете прочитати в нашому блозі. Тут ви знайдете інформацію про підготовку до весняних робіт. До речі, підготувати теплицю після зими буде в рази швидше та простіше, якщо вона буде ретельно прибрана восени.

Наші співробітники проконсультують з будь-яких питань та характеристик пропонованих товарів. Замовлення покупців оперативно обробляються та доставляються до всіх населених пунктів України.