Полікарбонат>Як правильно провітрювати теплицю?

Як правильно провітрювати теплицю?

30.06.2022
Как правильно проветривать теплицу?

Правильне провітрювання теплиці – як цього досягти?

Насамперед провітрювати — це означає підтримувати баланс температур. Не можна допускати перегріву, тому що за дуже високих температур рослини горять, зелена маса жовтіє, згортається, плоди не зав’язуються. Не менш погано, якщо є протяги: посадки можуть захворіти. Рослини, як і люди, застуджуються та перемерзають. Тому вкрай важливо встановити термометр і контролювати його показання вдень та вночі. Оптимальний баланс – це коли різниця між денними та нічними значеннями не надто велика. Домогтися цього нескладно, потрібно лише зачиняти на ніч двері, поки що ясно, наприклад, у літній час це період 19:00-20:00 годин.

Свіже повітря рослинам необхідне нормального розвитку. Для регулярної циркуляції повітря в теплицях при будівництві передбачають кватирки: на боках і на даху. Кількість залежить від розміру приміщення. Так само як є теплиці з автоматичним поливом, є і з автоматичним провітрюванням. В інтернет-магазині компанії «Оскар Груп» можна придбати автомат Thermovent, який не вимагає присутності людини та самостійно регулює температуру повітря шляхом відкриття/закриття кватирок. Коригуючи мікроклімат, потрібно врахувати, що влітку сонце стоїть вище і світить довше, відповідно рослинам потрібно більше прохолоди та свіжості. У сильну спеку можна скористатися вентиляторами, але такий варіант більше підходить для промислового вирощування врожаю.

Як зробити автоматичне провітрювання теплиці?

Коректна циркуляція повітря забезпечується кількома погодними факторами: силою вітру, наявністю опадів, температурою. За цими даними слід стежити регулярно. Як же бути, якщо потрібно виїхати на кілька днів, а прогноз говорить про різку зміну погоди? Саме для таких ситуацій розроблено автоматичні системи, що дозволяють правильно провітрювати теплицю. Система без участі та спостереження людини відкриває та закриває кватирку, коли це необхідно. Найбільшого поширення набули гідравлічні механізми.

Основні елементи конструкції:

  • важіль;
  • поршень;
  • циліндр з олією.

Принцип дії простий: під дією прогрітого повітря нагрівається олія, розширюється і тисне на поршень. Поршень штовхає важіль, який піднімаючись і опускаючись, або відкриває, або закриває кватирку. При установці автомата слід правильно вибрати його розташування. Якщо механізм перебуватиме в тіні, то повільно нагріватиметься і баланс температур порушиться. Другий нюанс — рекомендується встановити його серед вікна, щоб навантаження розподілялося рівномірно.

Чому важливо провітрювати теплицю?

Повітрообмін необхідний рослинам з кількох причин. Вуглекислий газ – це важлива складова для процесу фотосинтезу, без якого неможливе зростання, харчування, цвітіння та плодоношення. У повітряному просторі, що застоявся, розмножуються хвороботворні бактерії, що може стати причиною неврожаю. Для рослин, що самозапиляються, таких як томати, циркуляція повітря важлива для запилення. Провітрювання підтримує баланс не лише температури, а й оптимальної вологості.

Якщо вам потрібні автоматичні системи для підтримки в теплицях оптимального повітрообміну фахівці ТОВ «Оскар Груп» запропонують вам кращі механізми від провідних виробників у цій сфері. Наші співробітники завжди готові проконсультувати замовника з будь-якого питання, допомогти з вибором потрібного матеріалу чи обладнання.