Полікарбонат>Вага полікарбонату

Вага полікарбонату

30.06.2022
Вес поликарбоната

Що таке об’ємна вага полікарбонату?

У свій час силікатне скло справило справжній фурор у промисловій індустрії, але утримувало лідерські позиції недовго, оскільки на зміну йому прийшов сучасніший і практичніший у використанні матеріал — полікарбонат. Він відноситься до групи термопластів, одержуваних промисловим способом із складних вугільних кислот у комбінації з декількома іншими хімічними елементами. Завдяки складній хімічній обробці листи виходять щільними, без внутрішніх порожнин та дуже міцними. Вони здатні витримати силу удару, що дорівнює 20-21 кг/м2. Виділяють два основні види полікарбонату – монолітний і стільниковий. Обидва вони застосовують у різних сферах промислової діяльності, будівництві, офтальмології, сільському господарстві, медицині. Матеріал стійкий до впливу агресивних чинників довкілля, довговічний, що зумовлює його стабільну затребуваність і зростання попиту. Але будь-який фахівець перед застосуванням листа повинен дізнатися питому вагу стільникового, монолітного полікарбонату. Це дозволить правильно провести монтажні роботи і розрахувати навантаження на конструкцію, що несе.

Чому дорівнює вага квадратного метра полікарбонату?

На це питання не існує однозначної точної універсальної відповіді, оскільки підсумкове інформативне число залежатиме від кількох супутніх параметрів аркуша:

 • щільність;
 • довжина;
 • товщина;
 • ширина.

Так як різні виробники поставляють на ринок продукцію, яка значно відрізняється за заданим значенням, щоб дізнатися точний вага листа монолітного, стільникового полікарбонату (м2), необхідно уточнити це у виробника або дізнатися значення необхідних параметрів і зробити розрахунок самостійно, скориставшись формулою m (маса) = a (довжина) * b (ширина) * c (товщина) * p ( щільність).

Існує також усереднена таблиця приблизних показників за товщиною полікарбонату, яка надає порівняльні дані питомої (Н/м3) та власної маси (кг/м2):

 • 4 мм – 650/0,7;
 • 6 мм – 1300/1,2;
 • 8 мм – 1500/1,4;
 • 10 мм – 1600/1,6.

Питому вагу можна також розрахувати самостійно за формулою y (питома вага ) = p (щільність) * g (прискорення вільного падіння). Останнє значення в стандартних умовах є константою (9,81 м/с*с). Чому необхідно точно знати і обов’язково враховувати при використанні вагу полікарбонату?

Якість і безпека, функціональність конструкцій із цього інноваційного матеріалу — ось що є найважливішим для тих, хто планує його використання. Матеріал має високий рівень гнучкості, пластичності, що дозволяє успішно застосовувати його в різних областях життєдіяльності. Правильно розрахована вага листів дозволяє зробити монтаж листів технічно правильно з дотриманням норм безпеки. Чим більш високу щільність має лист, тим він буде міцнішим, але пропорційно збільшиться і його вага. Стільниковий полікарбонат має, в основному, меншу щільність матеріалу на м2, тому природно, що і вага 1м2 буде менше монолітного: 10 мм – 1,7 кг;

 • 8 мм – 1,5 кг;
 • 6 мм – 1,3 кг;
 • 4 мм – 0,8 кг.

 

Залежно від ваги професіонал може легко визначити, які листи використовувати для вертикальних, а які – для горизонтальних стін під час будівництва будь-якого об’єкта. Щільність, а відповідно і вага, безпосередньо впливають на довгостроковість служби і стійкість конструкцій, що зводяться з матеріалу. ТОВ «Оскар Груп» пропонує купити в Україні якісний монолітний та стільниковий полікарбонат різної щільності та ваги. Широкий асортимент на сайті oscar-group.com.ua дозволяє клієнтам підібрати аркуші для будь-якого цільового призначення.