Полікарбонат>Стільниковий чи монолітний полікарбонат, який вибрати?

Стільниковий чи монолітний полікарбонат, який вибрати?

30.06.2022
Сотовый или монолитный поликарбонат

Різниця між монолітним і стільниковим полікарбонатом

Стільниковий або монолітний полікарбонат – який вибрати? З таким питанням стикається кожен, хто вирішив купити цей матеріал для будівельно-ремонтних цілей. Сьогодні полікарбонатні листи мають максимально широке застосування. З них будують теплиці, навіси, перегородки, обробляють альтанки, ангари, паркування, використовуючи стільниковий та монолітний полікарбонат. Обидва варіанти є полімерним матеріалом, але мають різні характеристики.

Головна принципова відмінність між монолітними і стільниковими полікарбонатними листами – в їх структурі. Монолітні є литі цілісні прозорі або напівпрозорі плити. Завдяки суцільній структурі зовні вони нагадують звичайне силікатне скло, з тією відмінністю, що полікарбонат набагато стійкіший до механічних пошкоджень. Товщина монолітних листів може бути різною, найпопулярніші варіанти – на 4, 6, 8, 10 та 16 мм. Чим товстіший лист, тим він міцніший, але й тим більша його вага. Стільникові полікарбонатні плити свою назву отримали завдяки пористій структурі. Такий матеріал також буває представлений у різних товщинах, але, на відміну від монолітного, складається з двох листів полімеру, які по всій площі з’єднані між собою перпендикулярними перегородками. Завдяки такій багатошаровій структурі стільниковий полікарбонат також досить міцний (чим товстіший, тим міцніший), але при цьому у нього є свої унікальні переваги. Такий матеріал дуже легкий і більш еластичний, що дозволяє використовувати його на дугоподібних каркасах.

Обидва варіанти матеріалу використовуються для спорудження різних конструкцій. Але в побуті найчастіше застосування цих матеріалів – для навісів та теплиць. І ось тут не всім зрозуміло, який із видів полікарбонату вибрати для тих чи інших цілей.

Який полікарбонат краще для теплиці – стільниковий чи монолітний? Давайте розумітися. Для покрівлі теплиць, зимових садів, помаранчев потрібен матеріал з високими світлопропускними та теплоізоляційними властивостями. Але також він має бути дуже міцним – щоб витримувати складні погодні умови: град, зливи, снігопад, сильний вітер, перепади температури. Теоретично для теплиці підходять обидва типи полікарбонату. Але варто врахувати, що монолітний набагато важчий, а значить, якщо використовувати для покрівлі саме такий матеріал, доведеться подбати про дуже міцний каркас. У цьому плані стільниковий – більш практичне рішення. До того ж, вартість ніздрюватого матеріалу нижча, ніж ціна цільнолитого аналогічної товщини. . Що стосується товщини матеріалу, то досвідчені аграрії дають такі рекомендації:

  • аркуші товщиною 4-6 мм – для невеликої парники;
  • 8 мм – для теплиці середнього розміру;
  • 10 мм – для великих теплиць, які використовуються з ранньої весни;
  • 16 мм – для великих теплиць та оранжерів, задіяних цілий рік.

З урахуванням вищевказаних критеріїв вибір зробити досить просто.

Якщо говорити про те, який полікарбонат краще для навісу – монолітний або стільниковий, то тут все залежить від конструкції, для якої призначається полікарбонатний дах.

Незалежно від того, якому виду матеріалу – стільниковому або монолітному, віддаєте перевагу ви, купити потрібний вам полікарбонат завжди зможете в нашому інтернет -магазин. А якщо вам буде потрібна професійна допомога у виборі товщини або кольору полікарбонатних плит, ми оперативно її надамо.